Psikanaliz Akademisi

Yükleniyor Etkinlik
  • Bu etkinlik geçti.

Psikanaliz Akademisi – 2018

Freud ve Lacan’da Psikanaliz

Yürütücüler: Olcay Yılmaz – Cemre Yılmaz

Psikanaliz Akademisi, Ankara’da Düşünbil Akademi’nin öncülüğünde gerçekleşen bir çalışma programıdır. 2018 güz döneminde gerçekleşecek bu çalışma programı toplamda 36 saat ve 4 hafta sürecektir. Psikanaliz Akademisi’nin amacı Freud ve Lacan’ın psikanalitik teorideki düşüncelerini anlamaktır. Güz döneminde Freud’un yapıtları Lacanyen kuram kapsamında yeni bir okuması yapılacak ve Lacan’nın topolojik kuramı derinlemesine irdelenecektir.

Psikanaliz Akademisi bir çalışma grubudur. Kayıt yapmış katılımcılar ile Eylül ayı sonunda bir ön görüşme yapılacak ve çalışma grubu hakkında detaylı bilgi verilecektir. Kayıt yapmış kişilerin bu toplantıya mutlaka katılması gerekiyor. Psikanaliz Akademisi 2019 Bahar döneminde de çalışmalarına devam edebilecektir.

Program (Çarşamba, Cuma, Pazar)

  1. Hafta (3-5-7 Ekim 2018) Rüyalar, Arzu
  2. Hafta (31 Ekim-2-4 Kasım 2018) Nevroz, Psikoz
  3. Hafta (21-23-25 Kasım 2018) Histeri, Söylem 
  4. Hafta (12-14-16 Aralık 2018) Cinsiyet/Cinsellik, Topoloji

Saatler:

Çarşamba: 18:30-21.00
Cuma: 18:30-21.00
Pazar: 14:00-18.00

Kayıtlar 26 Eylül Saat 22.50’de kapanacaktır… Kayıt yapanlar ile cuma günü  bir ön toplantı yapılacaktır. 

Kayıt Koşulları

Tüm koşullar ve detayları için tıklayın.

Etkinlik gelirleri Düşünbil ve Libido dergileri bütçelerine bağış olarak aktarılmaktadır. Bu nedenle kayıt iptali yapılmamaktadır. Alınan her ödeme dergilerimizin okurlarımıza daha iyi şartlarda ulaşabilmesi için kullanılmaktadır.

Etkinlik ücretini yatırırken (havale yapanlar) banka masrafları katılımcıya aittir. Lütfen banka masraflarını hesaplamayı unutmayınız.

Dikkat!: Havale ile kayıt yapanlar etkinlik kaydından itibaren 24 saat içinde (cumartesi-pazar hariç) kayıt ücretini  yatırmaları gerekiyor, aksi takdirde kaydınız iptal olacaktır. Ücreti yatıracağınız gün kayıt yaparsanız bir sorun ile karşılaşmamış olursunuz.

0-25 yaş indiriminden yararlanacak katılımcılarımız etkinliğe geldiklerinde kayıt kontrol sırasında kimliklerini göstermeleri gerekmektedir.

Etkinlik Ücreti:  

Normal: 450 TL
0-25 Yaş: 400 TL (Eğer doğum yılınız 1993 veya sonrası ise 25 yaş indiriminden yararlanabilirsiniz. İndirimden yararlanmak için etkinlik günü kayıt kontrol masasında kimliğinizi göstermeniz gerekmektedir.)

Bilet alırken lütfen ödemeyi de aynı gün içinde yapınız. Tek bilet hakkınızı yakmayın 🙂

Etkinlik ücreti etkinliğin tamamını kapsamaktadır.

SORULAR VE CEVAPLAR: 

1- (Soru) Programın içeriğinde ne var?

(Cevap): Programda belirtilen başlıklar Freud’un o konu hakkındaki eserleri ve Lacan’ın kendi eserleri ve Lacan’a referans veren eserlerden yararlanılarak oluşturulacaktır. Örneğin rüyalar konusunda Freud’un “Rüyaların Yorumu” adlı eserinden faydalanacağız. Detaylar ön toplantıda konuşulacak ve karara bağlanacaktır.

1- (Soru) Katılımcılar neler yapacak?

(Cevap): Katılımcılar ön toplantıdan sonra belirli konularda okuma ve araştırma yapacak ve çalışmalara katılmadan önce ön bilgi sahibi olacak. Detaylar ön toplantıda konuşulacak ve karara bağlanacaktır.

3- (Soru) Kontenjan sınırı var mıdır?

(Cevap): Evet kontenjan sınırlıdır. Kontenjan dolduğunda kayıtlar kapanacak ve o dönem için bir daha açılmayacaktır.

Diğer tüm detaylar kayıt sonrası ön toplantıda konuşulacaktır.

Ekim 03 2018

Detaylar

Başlangıç: 3 Ekim 2018 @ 18:30
Bitiş: 23 Aralık 2018 @ 21:00
Fiyat: 400 ₺ - 450 ₺
Etkinlik Kategorisi:

Mekan:

Düşünbil Akademi

Büklüm Sok. No: 47/3 Çankaya
Ankara,

Organizatör

Düşünbil Akademi
Email:
Websitesi: Websitesine Git