III. Mitoloji Günleri

Yükleniyor Etkinlik
  • Bu etkinlik geçti.

Birincisini Nesin Matematik Köyü’nde düzenlediğimiz Mitoloji Günleri’nin ikincisini Antalya Olimpos’ta düzenledik. Bu yıl da yine Antalya Olimpos’ta olacağız. Etkinliğimizin amacı insanlık tarihi sürecinde insanların yarattığı ve insanları etkisi altına alan mitleri tarihsel, felsefi, sanatsal ve edebi anlamda incelemek ve günümüz ile olan bağlantılarını ortaya koymaktır. “Logos’tan önce mit vardı.” ancak bu mitlerin uzantısı günümüzde de varlığını sürdürmektedir. Özellikle modern yaşama geçişle birlikte mitler biçim değiştirerek insan zihninde varlığını sürdürmektedir. Bu kapsamda antik mitlerin modern biçimleri ile karşı karşıya kaldığımızı söylememiz gerekir. İnsan zihnini esir alan mitlerin zihinsel varlıklarını, bilinçdışı durumlarını ve sosyo-ekonomik yapılanmalarını irdeleyeceğimiz gibi edebi, sanatsal ve mizahi yönden de konuyu derinlemesine gözden geçireceğiz.

—Etkinlik kayıtları kapanmıştır. Gelecek etkinliklerde görüşmek dileğiyle…—

Konaklama

– Kalınacak ev tipi: Standart Bungalowlar (bkz: standart-bungalowlar)
– Klima var, duş ve tuvalet mevcut
– İnternet mevcut
– Konaklama yeri: Türkmen Tree Houses

– Giriş/Başlangıç tarihi ve saati: 26 Haziran 2015, 12:00 Cuma
– Çıkış/Bitiş tarihi ve saati: 29 Temmuz 2015, 12:00 Pazartesi

Sıkça Sorular Sorular

– Ücrete neler dahil?

Konaklama (2 kişilik standart Bungalow odalar) ve 2 öğün yemek (Kahvaltı + Akşam Yemeği)

– Tek kişi kalabilir miyim?

Ücret farkı ödeyerek tek kişilik standart  Bungalow odalarda kalabilirsiniz. Tek kişi, 3 gece için konaklama ücret farkı 75 TL’dir.

– Oda tipini değiştirebilir miyiz?

Ücret farkını ödeyerek oda tipini değiştirebilirsiniz.

– Ulaşımı nasıl sağlayacağız?

Her katılımcı ulaşımı kendi karşılamak zorundadır. Bizim sorumluluğumuz pansiyona giriş ve çıkış tarih ve saat aralığındadır.

Ulaşım hakkında:

Olimpos’a en yakın büyük otobüs terminali Antalya’dadır. Antalya’dan ana yolda bulunan Olimpos durağına varmak yaklaşık bir buçuk saat sürer. Şehirlerarası otobüs biletinizi alırken veya Antalya’dan Fethiye veya Kaş istikametine doğru giden otobüslerden birine binebilirsiniz. Otobüsler her yarım saatte bir Antalya Otogarı’ndan kalkmaktadır. Olimpos durağına vardıktan sonra Olimpos’a inen minibüslere binmeniz gerekmektedir. Yol yaklaşık olarak 11 km’dir. Minibüse binerken Türkmen Tree House’ta ineceğinizi belirtiniz.

Havaalanından Olimpos’a ulaşmak için uçuş firmanızın servisleri veya belediye otobüsleri ile otogara vardıktan sonra yukarıda belirttiğimiz güzergahı takip edebilirsiniz. Alternatif olarak havaalanından Olimpos’a giden taksi-dolmuşları kullanabilirsiniz.

– Pansiyona ulaştığımızda bizi kimler karşılayacak?

Düşünbil ekibi olarak saat 12:00’de pansiyonun önünde standımız olacak. Bu standa uğrayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.12:00’den önce pansiyona ulaşmanız durumunda resepsiyona uğrayarak odanıza geçebilir ya da saat: 12:00’yi bekleyerek bizimle görüşebilirsiniz.

– Bir gün önceden pansiyona yerleşmek istersek ne yapmamız gerekiyor?

Bir gün önceden pansiyona yerleşebilirsiniz. Ancak bunu bize iletmeniz gerekmektedir. Ayrıca etkinlik başlamadan önce o günün ücretini ödemeniz gerekmektedir. İndirimli ücretten faydalanabilirsiniz.

– Tekne turu yapılacak mı?

Tekne turu programa dahil değildir. Ancak -geçen yıl yaptığımız gibi- grup olarak 1 günü tekne turuna ayırabiliriz. Adrasan tekne turu için kişi başı ücret 40 TL’dir. Ücrete öğle yemeği dahildir. Bu ücret etkinlik ücretine dahil değildir. Etkinlik sürecinde tur fikri gelişirse tura katılım yapılabilmektedir.

– Pansiyonda konaklama yapmadan etkinliğe katılabilir miyiz?

Konaklamasız olarak etkinliğe dinleyici olarak katılabilirsiniz. Konaklama yapmayacak katılımcılara %40 indirim uygulanır. %40 indirimli olarak ücretinizi yatırdıktan sonra kayıt formunu doldurmanız yeterlidir. Ayrıca kayıt formuna konaklama yapmayacağınızı not olarak eklemenizi rica ederiz.

Haziran 26 2015

Detaylar

Başlangıç: 26 Haziran 2015
Bitiş: 29 Haziran 2015
Etkinlik Kategorisi:
Etkinlik Etiketleri:, , , ,

Mekan:

Olimpos

Olimpos
Antalya, Türkiye

Schedule

  • Camus, Zizek ve Baudrillard Üçgeninde Mitolojik Kahramanlarla 21. Yüzyıl İnsanını Tanıma Çalışması: Sisifos ve Tantalos Örnekleri, Sevilcan Başak Ünal
  • Kültürlerarası Tiyatronun Ana Kaynağı olarak Mitoloji, Doç. Dr. Selen Korad Birkiye
  • Narkissos Öyküsünün Psikanalitik Literatürdeki Yankıları, Psikolog Alperen Ak & Psikolog Neval Sipahi
  • Mit ve Mekan: Antik Yunan Mitlerinin Mekansal İzlerle İlişkileri üzerine Bir Düşünme, Yrd. Doç. Dr. H. İbrahim Alpaslan & Arş. Gör. Duygu Köse
  • Homeros'un Büyülü Yazın Dünyası: İlyada Destanı ve İnsan-Doğa İlişkisi Eksenindeki Benzetmeler, Yrd. Doç. Dr. Emine Sonal
  •  

Organizatör

Düşünbil Akademi
Email:
Websitesi: Websitesine Git