Bildiri Gönder

Bildiri özetiniz Düşünbil Akademi organizasyon ekibi tarafından değerlendirilecektir. Etkinlik sayfasında belirtilen “Program İlan Tarihi”nden birkaç gün öncesinde bildirinizin programda yer alıp almayacağı tarafınıza iletilecektir.

Düşünbil Akademi etkinliklerine katılmak için hiçbir konuşmacı ücret ödemez; ancak konaklama ve ulaşım masrafları -aksi belirtilmedikçe- konuşmacıya aittir. Davetli konuşmacıların ise -aksi belirtilmedikçe- sadece yol masrafları, Düşünbil Akademi tarafından belirlenen sınırlar dahilinde, organizasyon ekibince karşılanır.

Bildiri özetinizi iletirken lütfen iletişim bilgilerinizi Word (.doc ya da .docx) dosyası içine eklemeyi unutmayın.

Planladığınız konuşmanın içeriğini özetleyen 1-2 sayfalık bildiri özetinizi bize iletiniz. Bildiri özetleri incelendikten sonra konuşmacı başvuruları hakkında dönütler yapılacaktır.

Bildiri Özetinizi Hazırlarken

  • Bildiri başlığınızın sayfanın en üstünde, ortalanmış ve kalın karakterlerle yazılmış olmasına,
  • Başlığın bir alt satırında adınızın, soyadınızın, ünvanınızın ve kurumunuzun yazılmış olduğuna,
  • İletişim bilgilerinizin (e-posta adresi ve telefon numarası), adınızı içeren satırın altında, doğru yazıldığına,
    özen gösterin.
  • Bildiri özetini .doc (Microsoft Office Word) formatında göndermenizi rica ederiz.
  • Bildiri özetinizi Times New Roman yazı tipi, 12 punto yazı boyutu, 1 satır aralığı ve 2,5 cm kenar boşlukları ile 1,5 sayfayı geçmeyecek şekilde hazırlamanızı rica ederiz.
  • İntihalle kesinlikle yer verilmemelidir. Konuşmacı katılımcılar, intihal durumunda, bütün hukuki sorumluluğu üstlenmekle yükümlüdür. Herhangi bir intihalin belirlenmesi halinde, sunum iptal edilecek, sorumlular bağlı bulundukları kuruma bildirileceklerdir.

Sunumlar

Sunumlar ortalama 30 dk olarak planmıştır. Konuşma süresinin devamında (10-15 dk) soru-cevap kısmı olacaktır. Sunumlarınızı 30 dakikayı geçmeyecek şekilde ayarlamanız, katılımcılarımızın sorularını kısıtlamamamızı sağlayacağından önemlidir. Bu nedenle, -örneğin- PowerPoint sunusu kullanacaksanız 20-25 slayt sayfasını aşmamanızı öneririz. Konuşma süresi hakkında kesin bilgi almak için lütfen etkinlik sayfasını ziyaret edin.

Hazırladığınız bildiri özetini dusunbil [at] hotmail.com adresine iletebilirsiniz.